Quantcast

4άρα με πρωταγωνιστή τον Μπεκιαρίδη η «Βασίλισσα»

Το καλό της πρόσωπο έδειξε στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας η Βέροιας 1960, η οποία κέρδισε με 4-0 την Νίκη Κάλης από την Πέλλα. Η Βέροια μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στην πρώτη της επίσκεψη στα αντίπαλα καρέ σκόραρε, ύστερα από πολύ ωραία ομαδική ενέργεια με τον Γιαγτζίδη να σεντράρει και τον Μπεκιαρίδη εξ επαφής να γράφει το 1-0 στο 2′.

Η Βέροια ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο της μπάλας, με τη Νίκη να προσπαθεί ανά διαστήματα να “σπάσει” την κυριαρχία των γηπεδούχων. Ωστόσο, αυτοί ήταν που σκόραραν ξανά, με τον Ντόγο να εκτελεί από το ύψος της περιοχής και να σημειώνει το 2-0 στο 37′, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ανάλογος ο ρυθμός του αγώνα και στο δεύτερο μέρος, με τον Μπεκιαρίδη να πετυχαίνει παρόμοιο γκολ και με δεύτερο προσωπικό να βάζει μπροστά τη Βέροιας με τρία γκολ, ενώ ο Χαλκιάς προς τη λήξη του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 4-0.