Θύμισε «Βασίλισσα» από τα παλιά: Σκόρπισε την Επανομή με 0-3

Ιδανικά εξελίχθηκε η 18η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής για τη Βέροια, η οποία αντιμετώπισε εκτός έδρας την Αναγέννηση Επανομής, παίρνοντας τη νίκη με 3-0. Με πρωταγωνιστές τα νέα πρόσωπα του Ιανουαρίου, η Βέροια “άλωσε” την Επανομή και πήρε ένα υπερπολύτιμο τρίποντο. Το σκορ άνοιξε ο Βασίλης Φασίδης στο 38ο λεπτό, με το 0-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Η δυναμική εμφάνιση συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο και έφερε και δεύτερο γκολ, με γκολάρα του Μπάλλα στο 69′ να σημειώνει 0-2.

Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να διαχειριστούν την ήττα και μετά το δεύτερο γκολ το γύρισαν σε “ποδόσφαιρο αλάνας” δεχόμενοι τρεις κόκκινες κάρτες.

Φυσικά, ο δρόμος ήταν ορθάνοιχτος για τη Βέροια και ήρθε άλλο ένα γκολ, με τον Βασιλακάκη να διαμορφώνει το τελικό 0-3.

Αναγέννηση Επανομής (ΜΠΑΛΑΣΑΣ): ΚΟΛΕΤΣΑΣ, ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ, ΤΣΕΡΚΕΖΙ, ΖΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ, ΤΑΟΥΣΑΝΗΣ, ΙΒΑΝΤΖΙΚΗΣ, ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ, ΝΤΑΝΤΑΜΗΣ, ΜΠΟΙΚΑ, ΜΠΑΛΑΣΑΣ Β., ΜΠΑΛΑΣΑΣ Κ.

ΝΠΣ Βέροια (ΠΟΛΛΑΕΤΙΔΗΣ): ΤΣΑΝΑΣΙΔΗΣ, ΖΟΥΡΚΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ, ΤΖΟΡΝΤΑΝ, ΝΤΟΓΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΦΑΣΙΔΗΣ, ΓΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΖΕ ΕΣΟΝΟ, ΜΠΛΕΤΣΑΣ, ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΟΣ.