Βαριά ήττα της Βέροιας με 6-1 μέσα στην Καβάλα - Έφαγε 5 γκολ στο 2ο ημίχρονο

Με τον χειρότερο τρόπο εξελίχθηκε η 14η αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής για τη Βέροια, η οποία ταξίδεψε στην Καβάλα και ηττήθηκε από την τοπική ομάδα με το “βαρύ” 6-1. Αν και στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Γιάννη Πολλαετίδη στάθηκαν στο ύψος της περίστασης, στο δεύτερο είναι σαν να μην εμφανίστηκαν ποτέ και ηττήθηκαν από τον ΑΟ Καβάλα.

Όπως αναφέρει το sportsfan.gr, η Βέροια ήταν αυτή που προηγήθηκε στον αγώνα, με τον Χατζηπάντο στο 17′ να βάζει σε θέση οδηγού την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα και με εύστοχο πέναλτι του Τζελίδη στο 24′ ισοφάρισαν, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι “κυανέρυθροι” δεν κατάφεραν να ανταπεξέλθουν και με τρία πολύ γρήγορα γκολ, είδαν κάθε ελπίδα τους να εξανεμίζεται. Ξανά ο Τζελίδης στο 49′ σκόραρε και ανέτρεψε το σκορ, με τον Γκέκα στο 50′ και το 52′ να “σφραγίζει” ουσιαστικά τη νίκη για την Καβάλα, διαμορφώνοντας το 4-1. Αυτές δεν ήταν οι τελευταίες κουβέντες του ΑΟΚ, με τον Γκέκα να πετυχαίνει χατ-τρικ στο 68′ και να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του, ενώ ο Βασίλης Παπαδόπουλος στο 72′ έβαλε το “κερασάκι στην τούρτα” για το τελικό 6-1.

ΑΟ Καβάλα (ΚΑΒΑΚΑΣ): ΑΣΤΡΑΣ, ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ, ΔΑΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΕΡΔΙΚΗΣ, ΣΜΙΛΤΟΣ, ΓΚΕΤΖΟΓΛΟΥ, ΤΣΕΛΙΔΗΣ, ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ, ΓΚΕΚΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΑΛΤΙΝΤΖΗΣ.

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ρ., ΓΕΡΟΝΙΚΟΛΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΣΤΑΘΑΚΗΣ, ΓΙΑΓΤΖΙΔΗΣ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ Π., ΧΑΤΖΗΣ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ Α., ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ.

ΝΠΣ Βέροια (ΠΟΛΛΑΕΤΙΔΗΣ): ΤΣΑΝΑΣΙΔΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗΣ, ΤΖΗΜΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΖΟΡΝΤΑΝ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΜΕΛΗΚΙΩΤΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ, ΓΡΑΤΣΙΑΝΟΣ, ΖΕ ΕΣΟΝΟ, ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΟΣ.

ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ, ΝΤΟΓΟΣ, ΚΑΡΑΣΑΡΙΔΗΣ, ΧΑΒΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΙΑΓΤΖΙΔΗΣ, ΒΑΝΤΣΗΣ, ΛΑΦΑΡΑΣ, ΚΕΤΟΓΛΟΥ, ΓΑΛΟΠΟΥΛΟΣ.

Photo credits: proininews.gr