Ήττα της Βέροιας στον Ορέστη Ορεστιάδας με 3-0

Ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα για τη Βέροια, η οποία φιλοξενήθηκε από τον Ορέστη Ορεστιάδας για την 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής και γνώρισε την ήττα με 3-0.

Οι βάσεις της νίκης για τον Ορέστη μπήκανε ήδη από το πρώτο ημίχρονο, με τον Οτέμπερη στο 23′ και τον Ανδρεάδη δέκα λεπτά αργότερα να δίνουν προβάδισμα με 2-0 στην γηπεδούχο ομάδα.

Όπως αναφέρει το sportsfan.gr, η Βέροια δεν κατάφερε να είναι ανταγωνιστική σε καμία φάση της αναμέτρησης και όχι μόνο δεν μείωσε την διαφορά, αλλά την είδε να αυξάνεται, με τον Οτέμπερη στο 73′, να διαμορφώνει το 3-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.