Φιλιππάρα από ατσάλι! Με σβηστές μηχανές, η τρίτη διαδοχική νίκη

Με «σβηστές μηχανές» και πολλά νεαρά παιδιά στο παρκέ, ο Φίλιππος Βέροιας πήρε την τρίτη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα! Η ομάδα της Ημαθίας επικράτησε με 76-59 του Ναυάρχου Βότση και συνεχίζει την καλή πορεία του.

Ο Φίλιππος από την αρχή του αγώνα έδειξε την ανώτερότητά του και έκλεισε το ημίχρονο με 16 πόντους διαφορά. Στην επανάληψη, οι παίκτες του Ευθύμη Κοθρά, ανέβασαν κι άλλο την απόδοσή τους και με εύστοχα σουτ και καλή άμυνα διατήρησαν το ευρύ σκορ και δίκαια πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη που τους φέρνει στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Δεκάλεπτα: 21-13, 35-19, 59-42, 76-59