Νίκη πρόκριση για τη Βέροια μέσα στην Λαμία με 0-1

Το γκολ του Μαγέφσκι στο 6ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση της Βέροιας με την αδιάφορη Λαμία και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Η Βέροια μπήκε πιο δυνατά στο ματς και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, όταν ο Κόλα τροφοδότησε τον Μαγέφσκι κι εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η Λαμία είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες να ισοφαρίσει ωστόσο τόσο στο 17' όσο και στο 72' οι προσπάθειες των Καλαϊτζίδη και Mατσιόπουλου...
βρήκαν στο δοκάρι. Το 0-1 έμεινε μέχρι τέλος και η «Βασίλισσα του Βορρά» πήρε το εισιτήριο για τους 16.Το τελικό 0-1, ανέβασε την ομάδα της Ημαθίας στους 7 βαθμούς, όσους έχει και ο Ατρόμητος, με τους Περιστεριώτες να είναι όμως πρώτοι λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων. Χωρίς πόντο, η Λαμία έμεινε τελευταία στο έκτο γκρουπ.

Λαμία: Πάππος, Τσόπελας, Κοτσώνης, Πίντο, Καλαϊτζίδης, Ματσιόπουλος, Ενγκουέμ, Μπουλουλής, Αντωνίου, Παπαευθυμίου, Αλεξίου.

Βέροια: Καντιμοίρης, Σιόντης, Μαραγκός, Ετζενγκέλε, Νάστος, Ιμπραΐμ, Καρακώστας, Γεωργιάδης, Ξόμπλιος, Μαγέφσκι, Κόλα.